A-Blurry 

Blurry nedir? 

Blurry insanların rahatça birbirleriyle konuşmasına olanak sağlayan bir uygulamadır. Blurry’de sohbete başlamak için yapman gereken oldukça basit. Uygulamayı indir, sana uygun kişiler göstermemiz için testi çöz ve karşına çıkan profillere eşleşmeye gerek duymadan mesaj at. Gerisi sana kalmış! 

Herkes Blurry kullanabilir mi? 

Blurry, 18 yaş ve üzerindekiler için uygun bir uygulamadır. 18 yaşının üstündeki herkes, uygulamayı rahatça kullanabilir. 

Blurry ücretsiz mi? 

Blurry’de sohbet etmek için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez. Sadece profil oluşturun ve sohbete başlayın. Ayrıcalıklı özellikler için “paketler ve tarifeler” bölümünden bilgi alabilirsiniz. 

B- Blurry’de hesap oluşturma 

Blurry’de hesap nasıl oluşturabilirim? 

Blurry’de hesap oluşturmak oldukça basit. Uygulamayı indirin ve telefonla veya facebook üzerinden kod isteyin. Sonrasında hesabınızı istediğiniz gibi düzenleyin! 

Facebook hesabımla giriş yaptığımda Facebook’a bildirim gider mi? 

Merak etmeyin bu sadece doğrulama amaçlıdır. Hiçbir bildirimin gitmeyeceğine emin olun. Blurry, sizin gizliliğinize çok önem vermektedir. 

Giriş yaptıktan sonra profil nasıl oluşturacağım? 

Blurry’de profil oluşturmak oldukça basittir. İlk olarak adınızı, yaşınızı girin ve profiliniz için fotoğraflarınızı seçin. Unutmayın bu fotoğraflar blurlu olarak gözükecektir. Sonrasında kendinizi tanıtan ufak bir yazı yazmanızda da fayda var. Bu adınız, yaşınız, konumunuzla birlikte herkese gözükecektir. 

Profilime instagram ve spotify bağlayabilir miyim? 

Kesinlikle, ancak bunlar sadece profilinizin tam olarak açıldığı kişilere gözükecektir. 

Arama tercihlerimi nasıl berlirlerim? 

Kendi konumuza ve yaşınıza göre tercihleriniz size profil oluşturduktan sonra sorulacaktır. Kolaylıkla tercilerinizi belirleyebilirsiniz. 

Profil oluşturduktan sonra test çözmem istendi. Bu test ne işe yaramaktadır? 

Blurry, benzer zevkleri ve anlayışları olan insanları bir araya getirmeyi amaçlayan bir uygulamadır. Bu testteki sorular, sizin iyi anlaşacağınız, eğlenceli vakit geçireceğiniz insanları bulmanıza yardım etmektedir. Bu testte ayrıca karşı tarafta görmek istediğiniz özellikleri işaretleyebilmektesiniz. Bu testteki sonuçlara göre karşınıza Keşfet kısmında profiller çıkmaktadır. 

C- Yeni insanları Keşfet! 

Test çözdükten sonra karşıma hangi kartlar çıkıyor? 

Keşfet’te karşınıza çıkan kartlar, sizin belirlediğiniz yaş ve konum aralığını temel alarak testteki kişilik eşleşmesinin yüksek olduğu kişilerdir. 

Karşımdaki insanlara direkt yazabiliyor muyum? 

Evet, Blurry sohbet başlatmanız için sizden kesinlikle eşleşme talep etmez. Karşınızda çıkan kişilerin herhangi birine yazarak sohbet başlatabilirsiniz. 

D-Sohbet et! 

Attığım mesajları karşı tarafın görmesi ne gerekmektedir? 

Attığınız mesajlar direkt olarak karşı tarafın sohbetlerinde gözükecektir. Sizin mesajlarınızın gözükmesi için sadece mesaj atmanız yeterlidir. 

Sürekli mesaj atıyorum ancak bir türlü blur çözülmedi. Bunun nedeni nedir? 

Fotoğraftaki blurun çözülebilmesi için iki tarafın da mesaj atması gerekmektedir. Ne yazık ki tek taraflı mesajlarda blur çözülmeyecektir. 

Sohbeti kaldırabilir miyim? 

Evet, istediği kadar blurunuz açılmış olsun kişinin üstüne tıklayarak sohbeti kaldırabilirsiniz. Bu şekilde sohbet karşı taraftan da kaldırılmış olur. 

Bir kişiyi engelleyebilir miyim? 

Evet, istediğiniz zaman kişinin üzerine tıklayıp kişiyi engelleyebilirsiniz. Kişiyi engelledikten sonra onunla sohbetiniz silinir ve kişi, artık sizi Keşfet’te tekrar bulamaz. 

Kullanıcıyı nasıl bildirebilirim? 

Sahte olduğunu düşündüğünüz veya taciz ve şiddet içerikli ifadeler kullanan, profilleri hemen kişinin üzerine tıklayarak bildirebilirsiniz. Hızlı bir tespit süreci sonrasında sakıncalı görünen profiller tarafımızdan silinecektir. 

Gönderdiğim bir mesajı silebilir miyim? 

Ne yazık ki karşı tarafa gitmiş olan bir mesajı karşı taraftan silemezsiniz. 

Sohbet ettiğim kişi sahte fotoğraflar kullanmakta. Bu durumda ne yapabilirim? 

Blurry, gerçek kişilerin bir araya gelmesini amaçlamaktadır. Bu nedenle sahte olduğunu düşünüdğünüz, başka insanların profillerini kullanan kullanıcıları bize bildirerek bu deneyimin daha güzel sürmesine katkıda bulunabilirsiniz. Ancak konuştuğunuz kişilerin gerçekliğini Blurry garanti edemez. 

E- Hesabını istediğin gibi düzenle! 

Profilimi sonra düzenleyebilir miyim? 

Evet, Profil kısmına girip, fotoğraflarınızı değiştirebilir, kendinizi tanıtan yazıda değişiklikler yapabilir, Instagram ve Spotify’ınızı profilinize bağlayabilir ya da var olan bağlantıyı silebilirsiniz. 

Arama tercihlerimi değiştirebilir miyim? 

Arama tercihlerinizi istediğiniz zaman Profil kısmına girip değiştirebilirsiniz. 

Mesaj bildirimi gelmiyor. Ne yapabilirim? 

Profilinizdeki Ayarlar kısmından bildirim ayarlarını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. 

F- Paketler ve Tarifeler 

Blurry ücretsiz değil miydi neden ücretli paketler var? 

Blurry, tam olarak ücretsiz bir uygulamadır. Blurry’de istediğiniz gibi profilinizi oluşturup sohbete başlayabilirsiniz. Ancak, ayrıcalıklı özelliklere sahip olmak isteyen kulanıcılarımız için bazı ücretli paketlerimiz mevcuttur. 

Bu paketler nelerdir? 

Bu paketler, ilk olarak (ilk Premium) ve (ikinci Premium) paketleridir. 

İlk Premium paketi: Normal kullanıcılar sadece günde 3 kez sohbet başlatabilmektedirler. Bu paketle birlikte kullanıcılar günde x kadar kişiye yazabilmektedir.